REPUBLIKA HRVATSKA

KLASA: 112-01/17-01/04
URBROJ: 2188/09-01-17-1
Privlaka, 7. ožujka 2017. godine

Na temelju članka 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“ broj 86/08, 61/11), Pravilnika o unutarnjem redu Jedinstvenog upravnog odjela Općine Privlaka (''Službeni vjesnik'' Vukovarsko – srijemske županije broj 08/15, 02/17) te Plana prijma u službu u Općinu Privlaka („Službeni vjesnik“  Vukovarsko-srijemske županije broj 02/17, v.d. pročelnice Jedinstvenog upravnog odjela Općine Privlaka raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za prijam u službu u Jedinstveni upravni odjel:

1. Viši/a stručni/a suradnik/suradnica za pravne poslove - 1 izvršitelj/izvršiteljica na neodređeno vrijeme
  • magistar struke ili stručni specijalist pravnog smjera,
  • najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima,
  • položen državni stručni ispit,
  • izobrazba u području javne nabave.
  1. Viši/a stručni/a suradnik/suradnica za proračunsko računovodstvo i financije -1 izvršitelj/izvršiteljica na neodređeno vrijeme
  • magistar struke ili stručni specijalist ekonomskog smjera,
  • najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima,
  • položen državni stručni ispit,

Pored navedenih uvjeta, kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete za prijam u službu iz članka 12. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, a u službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članaka 15. i 16. istog Zakona.

Služba se zasniva na neodređeno vrijeme uz obvezni probni rad od 3 mjeseca.

Na javni natječaj (u daljnjem tekstu: natječaj) mogu se ravnopravno prijaviti osobe oba spola, a izrazi koji se koriste u ovom natječaju za osobe u muškom rodu uporabljeni su neutralno i odnose se na muške i ženske osobe.

Sukladno članku 14. stavku 3. alinejama 1. i 4. Zakona o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju („Narodne novine“ broj 107/07, 118/12), objavljene stručne uvjete ispunjavaju i osobe koje su stekle visoku stručnu spremu (VSS) na temelju ranijih propisa.

Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju položen državni stručni ispit, a kojeg će u slučaju prijma u službu biti obvezni položiti u skladu sa zakonom.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Da bi kandidat ostvario to pravo dužan je u prijavi priložiti svu potrebnu dokumentaciju propisanu zakonom kojom to potvrđuje, kao i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz da je nezaposlen.

Za kandidate prijavljene na natječaj čije su prijave uredne i koji ispunjavaju formalne uvjete provest će se provjera znanja i sposobnosti pisanim testiranjem te intervjuom. Ako kandidat ne pristupi testiranju, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Na web-stranici Općine Privlaka  www.opcina-privlaka.hr  naveden je opis poslova i podaci o plaći, način obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, područje provjere te pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru.

Na istoj web-stranici i na oglasnoj ploči Općine Privlaka, objavit će se vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, najmanje pet dana prije održavanja provjere.

Uz prijavu na natječaj potrebno je priložiti:

• životopis,
  • dokaz o državljanstvu (osobna iskaznica),
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (diploma),
  • uvjerenje o položenom državnom stručnom ispitu,
  • potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • ugovor o radu ili rješenje o rasporedu ili potvrda poslodavca iz koje je vidljivo da je ostvareno radno iskustvo na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke (VSS) u trajanju od najmanje 1 godine,
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak (članak 15. Zakona) ne starije od 6 mjeseci,
  • vlastoručno potpisanu izjavu kandidata da za prijem u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi,
  • dokaz o poznavanju rada na računalu (svjedodžba, potvrda, izjava i slično),
  • dokaz o izobrazbi  iz područja javne nabave (za radno mjesto pod točkom 1.),
  • kandidat koji bude izabran dužan je priložiti i uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti kojim se dokazuje ispunjavanje općeg uvjeta zdravstvene sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se prima.

Navedeni dokazi prilažu se u izvorniku ili preslici koja ne treba biti ovjerena, a prije izbora kandidat će predočiti izvornik. Umjesto preslike osobne iskaznice kandidat može priložiti i presliku domovnice.

U prijavi na javni natječaj navode se i podaci podnositelja prijave (ime i prezime, adresa prebivališta, broj telefona, adresa e-pošte, isključivo za potrebe natječajnog postupka).

Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj. Urednom se smatra samo prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta, dostavljaju se u roku od 8 dana od objave natječaja u „Narodnim novinama“, s naznakom: »Za natječaj – za radno mjesto: navesti naziv radnog mjesta na koji se prijavljuje, “ na adresu: Općina Privlaka, Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja za prijam u službu, Faličevci 7, 32 251 Privlaka.

Kandidati će o rezultatima natječaja biti obaviješteni u zakonskom roku

v. d. PROČELNICE
Ines Marijanović, dipl. iur.

Javni natječaji objavljeni su u "Narodnim novinama" broj 21/2017, dana 10. ožujka 2017. godine.