Vukovarsko - srijemska županija smještena je na krajnjem sjeveroistoku Republike Hrvatske u prostoru Istočnohrvatske ravnice u međurječju između Dunava i Save.

Šire područje Općine Privlaka u klimatskom se smislu odlikuje značajnim crtama kontinentalnosti što je uvjetovano geografskim položajem u užem dijelu panonskog prostora, te otvorenošću i nizinskim karakterom prostora.v

DVD Privlaka osnovan je 11.lipnja 1926.god. u zgradi općinskog poglavarstva na inicijativu samih mještana. Prvi utemeljitelji i članovi privremenog upravnog odbora bili su: Marijan Peulić, Nikola Mirković, Stijepan Budišić, Josip Mudri, Martin Jakšić i Rade Kuzmanović.